У сучасному світі неможливо обійтися без електронних пристроїв. Робоча діяльність, хобі, спілкування з друзями, читання новин, пошук інформації – все це завдяки комп’ютерам та смартфонам. Якщо ви працюєте в офісі за комп’ютером або ноутбуком переважну частину робочого дня, то слід пам’ятати про важливі правила, які допоможуть не нашкодити здоров’ю.
Державні санітарні норми говорять про те, що площа одного робочого місяця має бути не менше 6 кв.м. У кімнаті має бути як природне, так і штучне освітлення, опалення та кондиціювання повітря. Щоденно має проводитися вологе прибирання приміщення. Багато хто з роботодавців ігнорує вимоги санітарних норм про наявність кімнати психологічного розвантаження або відпочинку, а даремно. Сучасні компанії розуміють, що правильний дизайн офісу підвищує якість роботи. Наявність кімнати відпочинку забезпечує комфортне перебування працівника в офісі на протязі всього дня. Але якщо у вашій компанії немає таких комфортних умов, то ви можете хоча б виконувати те, що залежить від вас.
По-перше, дуже важливо тримати правильну осанку під час роботи за компютером. Спина має бути рівною, а монітор має бути нижче рівня очей на відстані не менше 60 см. Як мінімум, потрібно раз на годину робити перерву: зробити легку гімнастику, випити води або чаю, подивитися у вікно щоб відпочили очі, вийти на вулицю та подихати свіжим повітрям. Можна зробити гімнастику для очей – фокусування на ближніх об’єктах та погляд в далечінь, легкі масажні рухи пальцями по вікам. Спеціальне робоче крісло допоможе запобігти проблемам зі спиною в майбутньому. Погана звичка класти одну ногу на іншу. В такому положенні може підвищуватися рівень кров’яного тиску, а якщо зловживати цією звичкою, то з часом може навіть з’явитися сутулість та варикозне розширення вен.
По-друге, правильно організоване робоче місце допомагає швидше виконувати роботу. На столі має бути тільки необхідне для вирішення конкретного завдання: комп’ютерна мишка, клавіатура, щоденник та ручка. Крім цього, варто відключити всі сповіщення на мобільному телефоні, які не стосуються роботи: месенджери, соціальні мережі, особиста електронна пошта. Всі ці поради допоможуть максимально сконцентрувати увагу на завданнях та швидко виконати роботу.
По-третє, після завершення роботи потрібно прогулятися на свіжому повітрі, провести час у колі сім’ї або друзів, але не продовжувати працювати вдома за комп’ютером або сидіти в телефоні. Якщо є можливість, організуйте свій день самостійно і розподіліть роботу за ПК та інші види діяльності (це можуть бути зустрічі, переговори, візити до державних органів і т.п.) так, щоб вони чергувалися.