Система управління охороною праці

Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити дотримання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці, адже ст. 43 Конституції України гарантує кожному працівнику належні, безпечні і здорові умови праці.

З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи управління охороною праці. Рекомендації щодо побудови, впровадження та удосконалення системи управління охороною праці затверджено Держгірпромнаглядом 7 лютого 2008 року.

Система управління охороною праці (СУОП) — це сукупність органів управління підприємством, які на підставі комплексу нормативної документації проводять цілеспрямовану, планомірну діяльність щодо здійснення завдань і функцій управління з метою забезпечення здорових, безпечних і високопродуктивних умов праці. Створення СУОП здійснюється шляхом послідовного визначення мети і об'єкта управління, завдань і заходів щодо охорони праці, функцій і методів управління, побудови організаційної структури управління, складання нормативно-методичної документації. Головна мета управління охороною праці є створення здорових, безпечних і високопродуктивних умов праці, покращення виробничого побуту, запобігання травматизму і профзахворюванням.

Управління охороною праці на підприємстві здійснюють:

  • на підприємстві в цілому - роботодавець;
  • у структурному підрозділі - керівник структурного підрозділу;
  • на робочому місці - безпосередній керівник робіт.
  • Основні завдання СУОП:

  • навчання безпечним методам праці;
  • професійний добір для працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки;
  • безпечний стан обладнання, технологічних процесів, будівель та споруд;
  • забезпечення засобами індивідуального і колективного забезпечення нормативних санітарно-гігієнічних умов праці;
  • оптимальний режим праці і відпочинку;
  • лікувально-профілактичне обслуговування працюючих;
  • санітарно-побутове обслуговування.
  • Елементи управління СУОП:

  • планування
  • організація
  • оперативне керівництво
  • координація
  • контроль
  • облік
  • аналіз
  • стимулювання
  • План впровадження СУОП

    1. Потрібно проаналізувати стан охорони праці на підприємстві, у всіх підрозділах і на робочих місцях, тобто провести внутрішній аудит. Мета аудиту — виявити небезпечні виробничі фактори та можливі ризики.

    2. На другому етапі потрібно проаналізувати результати атестації робочих місць за умовами праці. Якщо атестацію не проводили, а в результаті аудиту були виявлені робочі місця, на яких потрібно провести атестацію, треба організуйте її в першу чергу.

    3. Далі, треба перевірити наявність всіх дозвільних документів з охорони праці (дозволи та/або декларації на виконання робіт підвищеної небезпеки). За потреби – продовжити строки дії дозволів, отримати на нові види робіт підвищеної небезпеки, або зареєструвати декларацію відповідності матеріально-технічної бази.

    4. Якщо працівники зайняті на роботах підвищеної небезпеки та мають проходити періодично навчання, потрібно перевірити наявність та строк придатності відповідних посвідчень. За необхідності – організувати навчання з питань охорони праці.

    5. Визначте посадові обов’язки з охорони праці керівників та підлеглих всіх підрозділів та відділів та встановіть для кожного відповідальність.

    6. Визначте структуру, чисельність і посадові обов’язки працівників СОП. Перевірте, чи достатнє інформаційне забезпечення має СОП. Впровадження СУОП здійснюється за наказом або розпорядженням вищого керівництва.

     

    Чому нас обирають клієнти

    Масштаби

    Ми працюємо не тільки в Києві, а й надаємо окремі послуги з охорони праці на території всієї України

    Конфіденційність

    Згідно умов договору ми несемо відповідальність за дотримання конфіденційної інформації

    Професіоналізм

    Наш досвід роботи в сфері охорони праці дозволяє знаходити оптимальні рішення для бізнесу

    Ціни

    Конкурентні ціни та найвигідніші умови співпраці, платіть тільки за те, що необхідно саме вам

    Бажаєте отримати консультацію? Це безкоштовно! Залиште свій контактний номер телефону. Ми зв'яжемося з Вами протягом 30 хвилин.

    Замовити зворотній дзвінок
     

    Ми пропонуємо послуги аутсорсингу в сферах

    travel

    Туризм

    building

    Нерухомість

    shopping-bag

    Торгівля

    resort

    Готелі

    work

    Офіс

    coffee-cup

    Ресторани

    factory

    Промисловість

    osbb

    ОСББ


     

    Яка схема співпраці?

    1Запит на надання послуг
    Наприклад, провести внутрішній аудит з охорони праці, розробити документацію під ключ або окремі документи, провести консультацію, укласти договір на абонентське обслуговування, тобто аутсосрінг охорони праці і так далі.
    2Аналіз інформації
    Ми вивчаємо всю надану Вами інформацію (штатний розклад, види діяльності, наявність обладнання, небезпечних видів робіт і т.п.) і готуємо комерційну пропозицію.
    3Комерційна пропозиція
    Після аналізу вихідних даних, ми формуємо комерційну пропозицію з охорони праці, в якій вказуємо перелік послуг і документів, які необхідні для Вашого підприємства згідно законодавства України. А також надаємо рекомендації з охорони праці.
    4Укладення договору
    Ми працюємо офіційно, згідно умов договору. У договорі прописуємо перелік послуг, які будуть надані (аудит, розробка документів, консультація чи інше), їх вартість і терміни виконання.
    5Результат
    У підсумку, Ви отримуєте комплексне рішення з охорони праці для Вашого підприємства (пакет документів, акт внутрішнього аудиту, посвідчення про проходження навчання з охорони праці і так далі).